ВСТУП

В 2019-2020 навчальному році педагогічний колектив ліцею працював у рамках пріоритетів, визначених Міністерством освіти і науки України, Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, навчально-методичним центром ПТО у Дніпропетровській області, реалізацією Державних стандартів ПТО та загальної середньої освіти, інших нормативних документів. Робота колективу спрямовувалася на реалізацію якості знань здобувачів освіти, формування в них професійних та навчальних компетентностей, кінцевим очікуваним результатом яких є випускник - кваліфікований робітник, здатний до саморозвитку і самореалізації, а також на реалізацію підвищення професійної майстерності педагогів та зміцнення матеріально-технічної бази ліцею.

ВИКОНАННЯ ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ

Станом на 01 вересня 2019 р. перехідний контингент учнів ліцею складав 420 осіб, 10 з яких знаходились в академічній відпустці. За 2019 рік зараховано 176 здобувачів освіти.Обсяг регіонального замовлення виконано на 97,5 %, державне замовлення на – 118 %. Загальний контингент нараховував на 01.01.2020 року складає 407 здобувачів освіти. Було сформовано 17 навчальних груп, 1 з яких об’єднана.

СКЛАД ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ

Педагогічний колектив ліцею на 21.12.2019 р. налічує 40 педагогічних працівників. Навчальний процес здійснює 19 викладачів, 21 майстер виробничого навчання. 3 викладачі мають педагогічне звання «викладач-методист», 1- «старший викладач», 5 викладачів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 6 – І категорії, 15 – ІІ категорії, 1 - «спеціаліст», 6 майстрів виробничого навчання мають педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії», 3 - ІІ категорії.

КОНТИНГЕНТ УЧНІВ

На 01.01.2020 року перехідний контингент учнів складає 407 осіб. Протягом року зі складу здобувачів освіти ліцею було відраховано 30 осіб, з них 5 за власним бажанням,1 за станом здоров’я, 7 переведені, 7 оформили декретну відпустку.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Станом на 01.07.19 р. працевлаштовано 144 особи з них: 12 сиріт, 1 учениць знаходяться у декретній відпустці, 1- направлена на навчання, 1 учень призваний до лав ЗСУ.

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ПІДГОТОВКА

Підготовку загальноосвітніх предметів в ліцеї здійснюють 13 викладачів (за основною посадою). Освітній рівень викладачів відповідає вимогам, визначеним нормативно правовими актами в системі загальної середньої освіти/Здобувачі освіти ліцею приймали участь в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади із загальноосвітніх предметів сере професійно-технічних навчальних закладів і посіли призові місця: ІІІ місце з географії – групи 211 Пух Сергій, ІІ та ІІІ місця з історії: група 211 – Сивопляс Іван та група 101 – Гусак Олег, ІІІ місце з екології група 332 Глущенко Олександр.Здобувачі освіти третього курсу здавали ДПА в формі ЗНО з двох предметів: українська мова, математика або історія України (за вибором) та фізика на базі навчального закладу. Здобувач освіти групи 301 Бондаренко Павло не з’явився на ЗНО.За результатами ДПА і ЗНО 31% учнів мають початковий рівень знань, 63% -- середній рівень, 6%-достатній, високого рівня немає.

ВИРОБНИЧЕ НАВЧАННЯ ТА ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА

Виробниче навчання та виробнича практика протягом року проводились згідно навчальних планів та програм за затвердженими графіками. Кількість годин виконана в повному обсязі, навчальні програми виконані. Контроль за проходженням виробничого навчання та практики проводиться постійно протягом наачального року згідно затверджених графіків.Документація з виробничого навчання оформлена відповідно до чинних вимог; переліки виробничих робіт скориговані відповідно до специфіки підприємств та внутрішніх потреб ліцею.Порушень безпеки праці не зафіксовано. Неатестації з виробничого навчання отримали 25 здобувачів освіти, високий рівень начальних досягнень – 19 здобувачів освіти. На виробничій практиці знаходились групи 331,332,333,214, 215. Працюють на підприємствах – ДТЕК, СТ ПФ «Славсант», ПЕРМЗ, ДМЗ, магазини, фермерські господарства, приватні підприємства. Кошти перераховують 68 підприємств. За 2019 рік план виробничої діяльності виконаний в розмірі 36100 грвень ( план- 97000 гривень).Здобувачі освіти ліцею вперше прийняли участь у етапі конкурсу WorldSkills Ukraine з компетенцій: « Кухар» - учасник Гаркуша Віталій, здобувач освіти групи 333 керівник Мороз Н.В.« Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» - учасник Білий Олександр, здобувач освіти групи 215, керівники – Слончак Т.О., Дружинін В.П.« Верстатник широкого профілю» - учасник Патращук Владислав, здобувач освіти групи 331, керівники – Костенко Н.Ф., Рауш А.А. Прийняли участь у конкурсі легкої промисловості з компетенції «Кравець» керівники – Чігірінова З.В., Балакіна О.В. Приймали участь у міських заходах, проведено майстер класи на Дні відкритих дверей. Придбали основні та розхідні матеріали, обладнання, інструменти на 11000 гривень. Також було придбано: плита індукційна, верстат свердлувальний, верстат токарний.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Методична робота в ліцеї в 2019 -2020 навчальному році проводилась відповідно до плану роботи НМЦ ПТО, плану роботи ліцею, плану роботи методичного кабінету та інших нормативних документів. Педагогічний колектив ліцею продовжує роботу над методичною темою: «Реалізація міжпредметних зв’язків та професійного спрямування у викладанні предметів та проведенні виробничого навчання». Протягом року проведено сім засідань педагогічної ради, три інструктивно – методичні наради. Був вивчений та проаналізований стан викладання української мови та літератури, історії, біології та стан підготовки робітників із спеціальності «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Проводились інструктивні оперативно-методичні наради, на яких аналізувалась робота педагогічного колективу на виконання поточних осівтніх завдань. Питання удосконалення роботи щодо підвищення ефективності і якості уроку залишилось пріоритетним в методичній роботі. Розпочалась робота педагогічної майстерні де викладачі вивчають та діляться досвідом впровадження нових методик викладання, що базуються на елементах сучасного уроку. З жовтня по листопад в ліцеї був проведений І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури, англійської мови, історії, математики, фізики, хімії, біології, географії, інформаційних технологій, екології. Протягом року надавалась методична допомога в підготовці підсумкових матеріалів та творчих робіт педагогічним працівникам, які атестувались у 2019 році. Успішно пройшли атестацію 7 педагогічних працівників ліцею. Безпосереднім виконавцем поставлених перед педагогічним колективом завдань є методичні комісії, які проводили свої засідання щомісяця. Педагоги цих комісії протягом навчального року вивчали та впроваджували сучасні технології навчання, розглядали актуальні питання дидактики, педагогіки, психології, вивчали перспективний педагогічний досвід, методичну роботу педагогічних працівників під час підготовки до чергової атестації. Протягом року проводились декади професій разом із загальноосвітнім предметом.

ВИХОВНА РОБОТА

Виховна робота в ліцеї організована відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання, затверджених наказом МОН № 641 від 16.06.2016 року в рамках третього етапу роботи над обласним науково-методичним проектом «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства», «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України», методичних рекомендацій МОН України, Департаменту освіти і науки України в Дніпропетровській області. З метою виховання поваги учнів до традицій українського народу та захистників країни та їх родин було проведено такі заходи: День Козацтва; загальноліцейні заходи до Дня української писемності та мови; акція «Говоримо українською»; Всеукраїнський радіодиктант національної єдності; проведення заходів до Дня Соборності України; пам’яті жертв голодомору 1932-33 років; Бабин Яр в серці кожного; спортивний захід до Дня Захисника України «Нумо, хлопці!». Традиційними в ліцеї є заходи щодо відзначення дня Героїв небесної сотні, уроки мужності до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників , історичні та виховні години; музейні уроки, зустрічі з воїнами АТО, родинами загиблих в АТО випускників ліцею та воїнами, які брали участь в воєнних діях на території інших держав, волонтерами. Колективні творчі справи не тільки сприяють формуванню особистості з активною громадянською позицією, а й вчать жити і працювати в колективі, сприяють адаптації до сучасного соціуму, духовно збагачують особистість учня, допомагають у осмисленні життєвих цінностей, у вивченні сучасних реалій життя і перспектив розвитку особистості. В бібліотеці відбулось 11 книжкових виставок, 5 – книжкових інсталяцій. Проведено літературні конкурси, інтелектуальні ігри, квести, бібліотечні уроки, правовий марафон, відбулись зустрічі з учасниками ІІ світової війни та АТО, які відбулись в міській бібліотеці сімейного читання №4. Учні І та ІІ курсу прийняли участь в міському конкурсі «Герої рідної землі» та за результатами отримали І місце та 4 дипломи учасників.Аналізуючи роботу методичного об'єднання класних керівників, слід зазначити, що ефективність виховної роботи цілком залежить від рівня налагодженої співпраці педагогічного й батьківського колективів. Класні керівники спланували заходи із залученням батьків до активного ліцейного життя. Так, було проведено новорічний карнавал, День студента, 50-річчя ліцею, День відкритих дверей, каваз психологом де безпосередньо були задіяні батьки. З батьками проводились такі бесіди: «Відповідальність батьків за виховання дітей», «Попередження правопорушень та злочинності в дитячому середовищі», «Попередження дитячого травматизму».Робота з морально-естетичного виховання була спрямована на формування особистості, яка здатна уникати конфліктів, більше уваги приділялось вихованню в учнів толерантності, внутрішньої потреби в загальнолюдських цінностях, свідомого дотримання учнями встановлених правил, вимог, норм, прийнятних у суспільстві, виховання такту, чемності, громадянської відповідальності, самодисципліни та організованості. 25-26 листопада 2019 року здобувачі освіти прийняли участь у дводенному тренінгу для тренерів «Здійснення превентивної роботи із запобігання торгівлі людьми» у рамках проекту «Підвищення рівня обізнаності вразливого населення Дніпропетровської області щодо безпечної міграції та працевлаштування». Практичним психологом Чічірко С.О. була організована «Школа аніматора» на волонтерських засадах, учні школи прийняли участь в рамках проекту «Підтримка реінтеграції воїнів АТО та членів їх сімей» в міських заходах «Козацькому роду нема переводу», новорічній програмі «Новий рік з ведмедиком Тедді» для дітей воїнів АТО та ВПО. Груп власноруч виготовили новорічні прикраси та прийняли участь в міському конкурсі «Різдвяна галявина». В ліцеї створено базу данних на дітей, які знаходяться на обліку в ювенальній превенції у справах дітей – 3 учня, на внутрішньому обліку – 21 учень. Цілеспрямована робота в даному напрямку дає свої позитивні результати. Приймали активну участь у волонтерській роботі разом з громадським об’єднанням «Самопоміч» та «Патріот», за цю роботу здобувачі освіти та колектив ліцею були відзначені подяками та подарунками від мера міста Павлоград. У І (відбірковому) етапі військово-патріотичної гри «Сокіл» переможцем став рій «Патріоти». В червні учні ліцею прийняли участь в ІІ (обласному етапі) гри, де перемога знову дісталась рою «Патріоти» ЗДПЛ. Сприяння творчому розвитку особистості і ліцеї відбувалось завдяки вокальному та танцювальному гурткам, які приймали активну участь в міських заходах та в обласному конкурсі художньої самодіяльності «Дивограй профтехосвіти -2019», де буди відзначені в трьох номінаціях: вокал, хореографія, фольклор. Наші учні стали переможцями міського конкурсу «Студентська весна – 2019».

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

В 2019 році атестовано 9 педагогічних працівників: 2 викладачі, 4 майстра виробничого навчання,1 соціальний педагог, 1 вихователь гуртожитку, 1 бібліотекар. Викладачі: Кузнецова О.О. – викладач історії присвоєно вищу категорію, Добрянська Ю.М. – викладач української мови та літератури ІІ категорія. Майстри виробничого навчання: Коклєва С.В. - Костенко Н.Ф.- Музиченко О.М.- Земляний А.І.-

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Протягом року відзначається значна плинність як педагогічних так і інших працівників ліцею. Протягом навчального року було звільнено 32 працівника, з них 4 викладачі,2 майстра, 6 інші. Було прийнято на роботу 28 працівників, з них 4 викладачі, 2 майстра, 3 інші.

ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом 2019 року в ліцеї було зроблено в навчальному корпусі по вулиці Дніпровській, 571, сучасний кабінет «Інформатики», проведено реконструкції обліку газового вузла опалювальної котельні, косметичні ремонтні роботи навчальних кабінетів, майстерень та інших приміщень ліцею, замінено (частково) труби підвального приміщення навчального корпусу. У навчальному корпусі на вулиці Промисловій,11 створено сучасний кабінет «Інформаційних технологій» та «Охорони праці», виконано ремонтні роботи покрівлі даху майстерень та покрівлі навчального корпусу, встановлено металопластикові вікна на І поверсі АПП. У гуртожитку замінено металопластикові вікна, проводиться реконструкція приміщення кухні.

 

СТАН ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Від виробничої діяльності надійшло 373, 200 тис. гривень при плані – 97 тис. гривень. Протягом 2019 року ліцеєм отримано коштів у загальній сумі 18 641 тис, у тому числі: коштів обласного бюджету у сумі 13 293,8 тис. гривень, освітньої субвенції у сумі 1594,0 тис. гривень та коштів спеціального фонду у сумі 2095,1 тис. гривень, з яких на підготовку робітничих кадрів загальнодержавного значення – у сумі 1658,5 тис. гривень