Головна » 2019 » Березень » 3 » І етап конкурсу фахової майстерності
21:01
І етап конкурсу фахової майстерності

Згідно плану роботи ліцею, з метою виявлення здобувачів освіти з кращими знаннями, навичками та уміннями, активізації творчого потенціалу 26.02.2019 в стінах Західно-Донбаського професійного ліцею проходив І етап конкурсу фахової майстерності серед випускних груп. Участь приймали здобувачі професійної освіти груп: 301 «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням», 301 «Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник», 302 «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування. Електрогазозварник», 304 «Столяр будівельний. Монтажник гіпсокартонних конструкцій», 206 «Штукатур. Маляр».

Конкурс проводився відповідно до «Положення про ліцейні конкурси фахової майстерності» і складався з теоретичної та практичної частин.

Кожній людині для життя потрібні певні ресурси. Найпростіші з них – це їжа, одяг, житло. У сучасному світі з’являється все більше речей, які людина прагне мати заради комфорту та можливостей. Але для того, щоб все це взагалі було, людина має трудитися, прикладати зусилля, використовувати свої знання та таланти. Навіть первісні люди мільйони років тому мали щось робити, аби щось мати. Спочатку вони ходили, шукали, збирали та зберігали продукти, потім займалися мисливством, риболовлею, згодом стали застосовувати знаряддя праці, вивчали навколишній світ. Це зрештою поступово призвело до того науково-технічного прогресу людства, який ми спостерігаємо зараз. І все завдяки праці людей.

Праця завжди годувала людину.

Людина, яка вміє та любить працювати, в усі часи користувалася повагою інших.

Сьогодні ви учні. Навчання – теж праця і праця не проста. Швидко пролітають роки навчання і ось ви вже кваліфіковані робітники.

Ми по праву пишаємося нашими випускниками та учнями, які стають гарними, конкурентоспроможними спеціалістами та дуже затребувані на ринку праці у нашому регіоні і сподіваємось, що ви продовжите цю традицію.

Слова побажання до перемоги висловив директор ліцею Степаненко Володимир Дем’янович. Вельмишановне журі, до складу якого входить: Степаненко В.Д. (директор), Шляпенкова О.Л. (заступник директора з НВР), Богданова С.Я. (старший майстер), Захарченко О.І. (методист), Дубихвіст В.А. (керівник центру будівельних технологій ТОВ «Фабрика будівельних сумішей «БудМайстер»), Дорофєєв О.М. (ФОП «Дорофєєв О.М.), викладачі спецдисциплін: Ремінська І.Л., Чурилова І.В., Михайліченко О.Л., Лавренко Н.О., майстри виробничого навчання Моцна А.І., Рауш А. А., Костенко Н.Ф., Коклева Т.В., Іжокіна С.В., Міщенко Т.О., Земляний А.І., Дружинін В.П., Музиченко О.М., повинне визначити, хто ж буде переможцем, та проявить себе справжнім фахівцем.

До вашої уваги наші професії та конкурсанти.

Маляр – походить від німецького MALLER – що означає у перекладі – живописець - одна з найбільш захоплюючих і цікавих професій. Хороший маляр повинен бути справжнім художником, адже колірне оздоблення будинків і кімнат має на людину своєрідний психологічний вплив, впливає на настрій, працездатність, сприяє затишку і комфорту.

Штукатур - кваліфікований робітник, що спеціалізується на внутрішній і зовнішній обробці будівель. Найдавнішими штукатурами були будівельники Стародавнього Єгипту п'ять тисяч років до н.е. Стіни будівель тоді покривали шаром гіпсового розчину, а потім фарбували. Поверх фарби наносили зображення з давньоєгипетської міфології. У Стародавньому Китаї також фарбували стіни, але не штукатурили, а просто покривали фарбою дерев'яні поверхні. Довгий час штукатурні роботи виконувалися різними фахівцями. Лише з 1932 року в наших ПТУ стали готувати штукатурів.

Лицювальник-плиточник – ще одна з найцікавіших будівельних професій, Зразки плиткових робіт ми знаходимо вже в давнину. Високорозвинена культура античності залишила нам багато прекрасних в художньому відношенні прикладів цієї стародавньої професії. Римляни познайомили Західну Європу, так само як і візантійці Східну Європу, з плитковими, і насамперед, мозаїчними роботами. Професія «лицювальник - плиточник» є, таким чином, древнім ремеслом з багатими традиціями.

І сьогодні, ці професії представляють учні групи № 301

 1. БОНДАРЕНКО ПАВЛО
 2. ЗІНЬКОВ РОСТИСЛАВ
 3. МИТРОФАНОВ КИРИЛО
 4. МОНАХ АРТЕМ
 5. ОНЯТИЦЬКА НАТАЛЯ
 6. САФРОНОВ ОЛЕКСАНДР

Окрім того, переможець з професії МАЛЯР. ШТУКАТУР. ЛИЦЮВАЛЬНИК- ПЛИТОЧНИК буде представляти наш ліцей на обласному конкурсі фахової майстерності в м. КРИВИЙ РІГ.

Учні групи № 206 представляють професію ШТУКАТУР. МАЛЯР

 1. БЕЗМІЛІЦИН ВОЛОДИМИР
 2. СІНЧУК ОЛЕКСІЙ
 3. САВЕНКО ОЛЕКСАНДР
 4. КРУПА БОГДАН
 5. МАЛІНОВСЬКИХ МИХАЙЛО

Ще у прадавні часи люди використовували паяння для виготовлення зброї, ювелірних виробів, знарядь праці. Існує думка, що слова «зварювання», «зварити» походить від імені слов`янського Бога ковальської справи Сварога. Перші прості методи зварювання застосовувались у V-ІІ тисячолітті до н.е. в районах Єгипту та Ірану.

Великим попитом користується професія електрогазозварник, і завжди вона необхідна і престижна. Молодим фахівцям, що тільки що закінчили училище, роботу довго шукати не доведеться - вона знаходить їх сама.

А Україна по праву гордиться своїми вченими у галузі зварювання - Євгеном Оскаровичем та Борисом Євгеновичем Патонами.

І зараз, з гордістю представляємо їх послідовників - молодих патонівців - учнів групи № 302 - Електрогазозварників!

 1. БЕКЕТОВ АНДРІЙ
 2. ЗМІЄВЕЦЬ ОЛЕКСАНДР
 3. КОЛЕСНІК ОЛЕКСАНДР
 4. НОВІКОВ ЄГОР
 5. ЧУМАК ВІТАЛІЙ

Є ще одна дуже цікава та дуже затребувана професія – електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, без якої неможливе функціонування жодного підприємства и установи, наших домівок, адже без електрики сьогоднішнє життя неможливе. Знайомтесь з представниками цієї професії - знову ж учнями групи № 302:

 1. КЛИМ БОРИСЛАВ
 2. КОЗАЧЕНКО АНДРІЙ
 3. КУХАРУК ВІТАЛІЙ
 4. ЛУЦЕНКО МАКСИМ
 5. ПЕРВІЙ ДАНИЛО

Існують ремесла, без яких важко уявити собі історичне буття народу – землероб, гончар, коваль. На Київській Русі споконвіку у пошані було столярне ремесло.

Професія столяр не втрачає своєї актуальності і в наш час. Будь-яке будівництво не може обійтися без умілих рук столяра чи тесляра, без їх кмітливості і професіоналізму.

Вже з давніх-давен існували різноманітні спеціальні пристрої для обробки деревини, якими користуються донині. Чи у змозі був творець пилки чи сокири передбачити наслідки свого винаходу, який можна вважати одним з найважливіших відкриттів людства.

Змінюються часи, змінюються й технології. Технологічні зміни, індустріальне домобудівництво зруйнувало звичні уявлення про столярне виробництво. Тепер більшість столярних виробів виготовляються в заводських умовах за допомогою відповідних механізмів і машин, та умілі руки столяра знадобляться завжди.

Представляємо вам наших умільців - столярів будівельних – учнів групи № 304:

 1. СИРИЦЯ ДМИТРО
 2. ВЛАСЕНКО БОГДАН
 3. САФРОНІЙЧУК АНДРІЙ
 4. ДАНИЛЕЦЬ ІВАН
 5. ОРЄШКІН ІГОР
 6. ПУНТУС ЄГОР
 7. МАРТИНОВ ЄВГЕНІЙ
 8. НАДТОЧИЙ ВІКТОР
 9. ГОРИЦЬКИЙ ДАНИЛО
 10. ГЛУШКОВ СТАНІСЛАВ

Верстатник широкого профілю – це професія, яка поєднує кілька верстатних професій. Процес оволодіння цією професією потребує глибоких комплексних знань, Засобом його діяльності є різальні, контрольно-вимірювальні та допоміжні інструменти, технологічне устаткування у вигляді токарних, фрезерних, свердлильних і деяких інших верстатів, пристроїв та технологічних засобів. Суть виробничих завдань, які вирішує робітник – верстатник, зводиться до того, що на основі креслення деталі, заготовки, технологічного процесу, оснастки і верстата виготовити деталь потрібної точності.

До вашої уваги учні групи 301 "Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням"

1. ДРЕВИНСЬКИЙ СТАНІСЛАВ

2. ЛИМАРЕНКО РУСЛАН

3. ФОМІН АНТОН

4. КІСЕЛЬОВ СТАНІСЛАВ

5. КУЛИКОВ ВЛАДИСЛАВ

 

Вітаємо переможців І етапу конкурсу фахової майстерності!

група № 206 Штукатур. Маляр

1. Безміліцин Володимир

2. Малиновських Михайло

3. Савенко Олександр

 

Група № 301 Маляр. Штукатур. Лицювальник- плиточник.

1. Онятицька Наталя

2. Бондаренко Павло

Група № 301 Верстатник широкого профілю

1. Древинський Станіслав

2. Лимаренко Руслан

3. Фомін Антон

Група № 302 Електрогазозварник

1.Змієвець Одександр

2. Бєкєтов Андрій

3. Колесник Олександр

Група № 302 Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування

1. Ткаченко Олег

2. Кухарук Віталій

3. Луценко Максим

Група № 304 Столяр будівельний

1. Сириця Дмитро

2. Надточий Віктор

3. Горицький Данило

Переглядів: 116 | Додав: vik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]