Головна » 2018 » Квітень » 6 » Конкурс фахової майстерності
20:43
Конкурс фахової майстерності

05 квітня 2018 року в нашому ліцеї відбулося свято праці. Згідно з планом роботи ліцею, з метою виявлення учнів з кращими знаннями, навичками та уміннями, активізації творчого потенціалу  учнів  проводився конкурс фахової майстерності серед учнів випускних груп та груп з терміном навчання 1,5 роки.

     Конкурс проводився  відповідно до «Положення про ліцейні конкурси фахової майстерності» і складалися з теоретичної та практичної частин.

     Всі ми добре знаємо,  що кожна людина на землі повинна працювати. Праця була, є, і буде основою життя людей.  Щоб стати хорошим спеціалістом, треба багато знати і вміти.

     Чи думали ви коли-небудь над тим, скільки людей працює, щоб ви були нагодовані, одягнуті, взуті, мали житло,  щоб вдома у вас було світло вечорами і тепло у холодну погоду, щоб у вас  були книжки і зошити, щоб ви могли сидіти біля комп’ютера  чи телевізора,  слухати музику? Для того, щоб все це було у нашому житті,  працює безліч людей різних професій і кожна з них   дуже важлива.

     Сьогодні ви учні. Навчання – теж праця і праця не проста. Швидко пролітають  роки навчання і ось ви вже кваліфіковані робітники.

     Ми по праву пишаємося нашими випускниками та учнями, які стають гарними, конкурентоспроможними  спеціалістами та дуже затребувані на ринку праці у нашому регіоні.

     Серед більшості професій, які сьогодні популярні, є одна особлива – оператор комп’ютерного набору. Незважаючи на те, що вона досить недавно з'явилась, ця професія зразу ж одержала довіру абітурієнтів і постійно користується у них підвищеним попитом, оскільки оволодіння нею забезпечує гарантоване працевлаштування і високу ефективність праці.

     Немає жодної професії, яка б не була пов’язана з використанням комп’ютера. Сучасне суспільство ставить перед освітою складне завдання: підготувати спеціаліста, який не тільки володіє певним вантажем знань, але й здатен до постійного самовдосконалення, самоосвіти й адаптації до нових вимог. Світ комп’ютерів  такий різноманітний і широкий, настільки швидко розвивається, що кожна людина знайде своє місце в цьому світі, і перший крок в цьому напрямку – освоєння професії оператора комп’ютерного набору.

     Робота з машиною, завдяки її «товариськості», дає змогу почувати себе комфортно та  навіть упевнено. Комп’ютер розширює наш світогляд, відкриває доступ до мережі інформації, впливає на демократизацію спілкування. І, нарешті, робота оператора комп’ютерного набору розвиває логіку, організовує думки, розвиває інтелектуальні здібності людини. Основа майстерності оператора комп’ютерного набору – оволодіння найсучаснішими прикладними і графічними програмами, вміння працювати у глобальній мережі Internet і модернізувати персональний комп’ютер.

     Група 107 «Оператор комп’ютерного набору»

1 місце - Барбоянова Дар´я та Джиджелава Аліка

2 місце – Мартинова Вікторія

3 місце – Рижова Анна

     Великим попитом   користується професія електрогазозварник,  і завжди необхідна і престижна. Зварювання - надійний та економічний спосіб нероз'ємного з'єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Неможливо уявити сучасне навколишнє середовище, без застосування такого міцного і доступного способу з'єднання, як зварювання.

     Ще в прадавні часи люди використовували спочатку паяння для виготовлення зброї, ювелірних виробів, знарядь праці. Поступовий розвиток ливарної справи привів до виникнення ливарного зварювання. Ливарне зварювання використовувалось для виго­товлення виробів з міді, олова, срібла та золота. Пізніше почали використовувати залізо, яке через високу температуру плавлення не піддавалось обробці. Пройшло багато поколінь , поки металообробники не  винайшли горнове зварювання заліза. Але не зупинились  на досягнутому, та винайшли електричне дугове зварювання. Наприкінці 19 століття французький хімік Ле-Шательє винайшов ацетилено-кисневе полум'я, а на початку 20 французькі інженери Пінар і Фуше застосували його для зварювального пальни­ка. Так почалося промислове освоєння газового зварювання.

     Та саме в Україні вперше в світі були з’явились неймовірні технології зварювання, створені Євгеном Патоном. Розроблені технології, створені устаткування і матеріали дозволяють виконувати зварювання в найрізноманітніших умовах: на землі; під водою; в космічному просторі.

     Зварювання необхідне майже у всіх галузях господарчого комплексу, воно і надалі розвивається  і вдосконалюється.

Група 108 «Електрогазозварник»

1 місце - Тришенков Дмитро

2 місце – Строїло Денис

3 місце – Панов Дмитро

     Верстатник широкого профілю – це професія, яка поєднує кілька верстатних професій. Процес оволодіння цією  професією потребує глибоких комплексних знань, Засобом його діяльності є різальні, контрольно-вимірювальні та допоміжні інструменти, технологічне устаткування у вигляді токарних, фрезерних, свердлильних і деяких інших верстатів, пристроїв та технологічних засобів. Суть виробничих завдань, які вирішує робітник – верстатник, зводиться до того, що на основі креслення деталі, заготовки,  технологічного процесу, оснастки і верстата виготовити деталь потрібної точності.

     Чи можемо ми уявити своє життя без машин? Все, що нас оточує,  робиться за їх  допомогою . А ось деталі для машин, без яких неможливо створити всі необхідні нам речі, а також нові машини і верстати, швидко і точно виготовляють на сучасних верстатах

     Деталь — це, перш за все, певний набір елементарних поверхонь. Тому перше завдання, яке розв'язує верстатник, розпочинаючи оброблення заготовки на верстаті, полягає в тому, щоб утворити на ній ті форми поверхонь, з яких складається деталь. І чим ближче отримані поверхні будуть до своїх ідеальних прототипів, тим краще буде виконано це завдання.

Група 321 «Верстатник широкого профілю»

1 місце – Ляшенко Максим

2 місце - Рожков Максим

3 місце – Грива Олексій

     Ніколи ще люди не виробляли стільки різноманітних автомобілів і в такій кількості, як у нашу добу. Автомобілі спочатку випускали тисячами, і це здавалося дуже багато. Потім їх почали робити десятками й сотнями тисяч, але цього вже виявилося замало. Щоб автомашина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, від­регулювати і випробувати, у процесі експлуатації - обслуговувати і ремонтувати. Все це - справа слюсаря з ремонту автомобілів. Чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря, і якими б не були досконалими інстру­менти, завжди буде потрібна людина з "розумними" руками. Тому потреба у спеціалістах з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідпрємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках, "шляхових допомогах", навіть відкрити свою справу.

Група 322 «Слюсар з ремонту автомобілів»

1 місце - Вінтовкін Дмитро

2 місце - Забосень Павло

3 місце – Шляхов Андрій

     Вміння приготувати хорошу їжу Завжди було виявом високої майстерності. Адже для повноцінної праці і відпочинку кожній людині потрібна смачна, поживна, якісна, естетично оформлена, приготована дбайливими руками їжа. Кухар – одна з найдревніших професій у світі, котра збереглася до наших днів і постійно розвивається та вдосконалюється.

     Кухар – це в першу чергу творець.

     Кухар – це винахідник, який все життя перебуває в пошуку,  щоб творити неймовірні шедеври кулінарії. Щоб стати кухарем необхідно мати хороший смак, творчу натуру і  працює з наснагою та любов'ю, щоб  перетворювати  звичайні продукти на шедеври кулінарії.

Група 324 «Кухар»

1 місце - Югай Зінаїда

2 місце - Козленко Надія

3 місце - Логвінець Анна

Вітаємо переможців!

Переглядів: 141 | Додав: vik | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]